Impress

Dermapen 4.0 – czym jest i jak działa?

dermapen_warszawa

Dermapen 4.0 jest najnowszą generacją urządzenia wykorzystywanego w kosmetologii i dermatologii do wykonywania kontrolowanych mikronakłuć skóry, określanych mianem mezoterapii mikroigłowej. Do tworzenia mikroskopijnych kanałów w skórze wykorzystuje on precyzyjnie zaprojektowane, sterylne igły ulokowane na głowicy. Zabieg ten szybko zyskał uznanie – przede wszystkim dzięki swojej minimalnej inwazyjności oraz widocznej skuteczności. Wskutek miliona precyzyjnych mikronakłuć dopasowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta następuje bowiem: skuteczna redukcja blizn, stymulacja produkcji kolagenu i spłycenie zmarszczek, zmniejszenie widoczności porów, redukcja rozstępów, poprawa gęstości skóry oraz redukcja jej przebarwień. Na czym dokładnie polega mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4.0 i kiedy zgłosić się na zabieg?

Przebieg mezoterapii mikroigłowej

Zabieg mezoterapii mikroigłowej wykonywany jest przy pomocy pulsujących igieł znajdujących się na głowicy Dermapen 4.0. Przesuwa się ona po powierzchni skóry, tworząc setki mikroskopijnych nakłuć, docierających do warstwy skóry właściwej – może wykonać nawet 1920 nakłuć na sekundę. Dokładnie dobrana głębokość iniekcji zależy od obszaru leczenia i oczekiwanych rezultatów – umożliwia ona precyzyjną i indywidualnie dostosowaną terapię w zależności od potrzeb skóry pacjenta. Mikronakłucia stymulują wrodzoną zdolność skóry do „naprawy”, w tym neokolagenezę i neowaskularyzację, co przekłada się na poprawę jej struktury i elastyczności, wpływając finalnie na aspekt estetyczny.

Dermapen 4.0 – zalety frakcyjnego mikronakłuwania skóry

Minimalna inwazyjność – zabieg mezoterapii mikroigłowej jest mniej inwazyjny w porównaniu do innych metod odmładzania skóry, takich jak peelingi chemiczne czy laserowa odnowa skóry.
Krótki czas rekonwalescencji – po Dermapen 4.0 skóra zwykle szybko się regeneruje, co pozwala na powrót do codziennych aktywności niemal od razu po zabiegu.
Wysoka skuteczność – terapia mikroigłowa Dermapen 4.0 jest skuteczna w walce z wieloma problemami skórnymi od naturalnego starzenia się skóry po jej teksturalne nieprawidłowości.
Bezpieczeństwo – Dermapen 4.0 to aktualnie najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie do mezoterapii mikroigłowej. Dzięki niemu zabieg jest bezpieczny dla wszystkich typów skóry, ograniczając do minimum dyskomfort pacjenta, który potencjalnie mógłby się pojawić.

dermapen_mokotow

Dermapen – efekty

Mezoterapia mikroigłowa to nie tylko poprawa elastyczności skóry. Po zabiegu Dermapen 4.0 następuje naturalna stymulacja produkcji kolagenu, która przyczynia się do:

  • Redukcji zmarszczek
  • Poprawy tekstury i elastyczności skóry
  • Redukcji blizn potrądzikowych i chirurgicznych
  • Redukcji rozstępów
  • Usuwania przebarwień i wyrównania kolorytu skóry

Przeciwwskazania Dermapen 4.0

Istnieją określone przeciwwskazania do wykonania zabiegu Dermapen, które należy wziąć pod uwagę przed przystąpieniem do terapii. Do głównych przeciwwskazań należą:

  • aktywne infekcje skórne, takie jak opryszczka czy trądzik ropowiczy,
  • stany zapalne skóry (np. łuszczyca, egzema),
  • choroby nowotworowe
  • ciąża oraz okres karmienia piersią
  • osoby z zaburzeniami krzepnięcia krwi, na terapii przeciwzakrzepowej, czy te z historią keloidów również powinny skonsultować możliwość przeprowadzenia zabiegu z lekarzem.

Przed zabiegiem Dermapen 4.0 niezbędna jest konsultacja ze specjalistą dermatologii lub medycyny estetycznej. Stan skóry wymaga szczegółowej oceny, aby zidentyfikować potencjalne przeciwwskazania oraz opracować indywidualny plan terapii dostosowany do specyficznych potrzeb i oczekiwań pacjenta.

 

Dermapen Warszawa Mokotów

Nasz salon kosmetyczny Impress, położony w sercu warszawskiego Mokotowa, oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z zabiegów z wykorzystaniem Dermapen w bezpiecznych i profesjonalnych warunkach. Zespół doświadczonych specjalistów dba o to, aby każda wizyta była synonimem najwyższej jakości usług, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów. Dermapen (Mokotów) to innowacyjność oraz skuteczność, a jego posiadanie czyni nasz salon wyjątkowym miejscem na mapie Warszawy, idealnym dla osób poszukujących efektywnych i bezpiecznych rozwiązań w dziedzinie pielęgnacji i estetyki skóry. Dermapen – Warszawa to idealna okazja dla poprawy wyglądu Twojej cery, na przykład po ciężkim dniu pracy.

Podsumowanie

Dzięki swojej budowie Dermapen 4.0 umożliwia pełną kontrolę wykonywanego zabiegu mezoterapii mikroigłowej. To innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie kosmetologii i dermatologii, które oferuje spektakularną efektywność pobudzania fizjologicznej indukcji kolagenu w porównaniu do mezoterapii mikroigłowej wykonywanej dotychczas. Dermapen 4.0 stwarza bezpieczne metody poprawy kondycji skóry w trosce o zdrowie i najwyższy komfort pacjenta. Dzięki możliwości dostosowania głębokości penetracji igieł zabieg może być precyzyjnie dopasowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta oraz jego grubości skóry! Czyni to terapię mikroigłową jednym z bardziej uniwersalnych i skutecznych zabiegów regeneracyjnych dostępnych na rynku.